Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Honorární konzul na setkání představitelů Krajské hospodářské komory MSK v Ostravě s obchodním radou Sergejem Alexandrovičem Bezrukovem

15. července 2020

Ve středu 15. července 2020 navštívil Ostravu a setkal se s představiteli KHK MSK vedoucí Obchodního zastupitelství Ruské federace v České republice Sergej Alexandrovič Bezrukov. Schůzky se zúčastnil také honorární konzul Ruské federace v Ostravě Aleš Zedník.

Jednání ve formě pracovního oběda zahájil předseda představenstva komory Jan Březina. Přítomni byli představitelé okresních HK, takže diskuse se mohla týkat konkrétních námětů na spolupráci jak z ruské strany, tak ze strany moravskoslezské.

Sergej Bezrukov v úvodu zdůraznil, že jeho hlavním úkolem je podpora exportu výrobků a služeb z Ruska do České republiky. Chápe, že jeho předchůdci byli a i on bude konktaktová především českými exportéry, ale jeho zadání je otvírat dveře ruským exportérům. Ví zcela přesně, že český trh z hlediska dovozu je plně nasycen, v oblasti průmyslových zařízení zejména díky kooperaci se zeměmi EU, v oblasti spotřebního zboží s Čínou. Nicméně rusko-česká spolupráce nemusí být vnímána pouze jako prodej "výrobků", může se jednat o společné podniky exportující do třetích zemí, může se jednat o spolupráci v oblasti projekční přípravy společných projektů či opět projektů pro třetí země.

Představitelé KHK MSK projevili zájem právě o tento segment s odkazem na nedostatek projekčních kapacit v kraji, což brzdí možnost účastnit se většího počtu tendrů a ucházet se o státní zakázky velkého měřítka. Účastníci schůzky pak společně litovali faktu, že epidemi Covid fatálně postihla byznys na obou stranách, zejména z hlediska nemožnosti realizace osobních kontaktů a obchodních jednání a vyjádřili jak naději na zlepšení stavu, tak obavy, že za současné situace a prognóz epidemiologů nelze nic s určitostí plánovat. Nicméně obě strany označili schůzku za užitečnou, neboť další komunikace e-maily už bude mezi lidmi, kteří se osobně poznali.

Následně Sergej Alexandrovič Bezrukov navštívil honorární konzulát Ruské federace v Ostravě, kde s konzulem Zedníkem projednal možnosti podpory rusko-českého obchodu do konce roku z pozice Rusko-českého vědeckého a kulturního fóra.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2020 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě