Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Veteráni Velké vlastenecké války z Moravskoslezského kraje obdrželi vysoká vyznamenání

26. června 2020

V pátek 26. června 2020 proběhla za účasti honorárního konzula Ruské federace v Ostravě pana Aleše Zedníka v kongresovém centru hotelu Clarion v Ostravě slavnost, spojená se 75. výročím vítězství na Německem v 2. světové válce.

U příležitosti uplynutí 75 let ode Dne vítězství byla z příkazu prezidenta Ruské federace V. V. Putina vydána jubilejní medaile "75 let vítězství ve Velké vlastenecké válce", která se uděluje válečným veteránům. Vyznamenává se vojenský personál a civilní personál, který se účastnil vojenských operací na frontách Velké vlastenecké války, partyzáni a členové podzemních organizací působících během Velké vlastenecké války na dočasně okupovaných územích SSSR, vojenský personál a civilní personál, kteří sloužili během Velké vlastenecké války Druhá světová válka v ozbrojených silách SSSR, osoby udělené medaile „Za vítězství nad Německem ve Velké vlastenecké válce v letech 1941-1945", „Za vítězství nad Japonskem", jakož i osoby, které mají osvědčení o medaili „Za vítězství nad Německem ve Velké vlastenecké válce" válka 1941-1945" nebo osvědčení účastníka války, potvrzující účast ve Velké vlastenecké válce 1941-1945.

V Moravskoslezském kraji bylo takto oceněno 26 veteránů. Ze zdravotních důvodů se však všichni nemohli slavnosti zúčastnit, přesto bylo ocenění připraveno s velikou pečlivostí a v duchu vojenských tradic.

Po přinesení historických zástav pronesli úvodní slovo generální konzul Ruské federace v Brně Alexandr Nikolajevič Budajev, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a ředitel Krajského vojenského velitelství v Ostravě plukovník Jaroslav Medek. Za veterány promluvil plukovník Jan Ihnatík, který na jaře oslavil 98. narozeniny.

Generální konzul předal medaile veteránům Velké vlastenecké války, ostatní veterány ocenili svými medailemi hejtman i ředitel KVV. K dobré pohodě přispěl i vojenský umělecký soubor Ondráš, všichni přítomní pak byli pozváni na výborný oběd.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2020 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě