Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Na semináři krajského úřadu MSK k tematice válečných hrobů předal konzul záslužný kříž Petru Ivankovi

23. května 2019

Ve čtvrtek 23. května 2019 proběhl tradiční každoroční seminář k tematice péče o válečné hroby úřady státní správy, který inicicuje a organizuje odbor Kancelář hejtmana MSK. Seminář tentokrát proběhl v historické zasedací síni ostravského hotelu Mercure a zúčastnili se jej zástupci pověřených obcí MSK. Mezi aktivní účastníky jsou tradičně zváni představitelé MO ČR, které i tentokrát reprezentoval pan Imrich Vetrák, představitelé Ministerstva obrany Ruské federace v ČR pan Alexej Trjakin a pan Jevgenij Mišin. Každoročním účastníkem je též honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník.

Seminář má tři konceptuální části, v první části vystoupení hostí hodnotí pohledy ruské strany na otázku péče o hroby padlých sovětských vojáků na území ČR, ve druhé části se přítomní věnují metodice péče o válečné hroby a novelizaci zákonných norem, třetí část je tradičně věnována pohledu na tuto tematiku očima vojenského historika Petra Majera. Program semináře byl v tomto roce zpestřen projekcí dokumentárního filmu TV POLAR "Bitva o Ostravsko 1945", který zatím byl představen úzkému okruhu diváků a jeho veřejné uvedení v programu POLARu proběhne v červnu.

Honorární konzul využil této příležitosti k tomu, aby ocenil obětavou, cílevědomou a výsledky přinášející práci pana Petra Ivanka, referenta oddělení pro krizové řízení krajského úřadu MSK, který je hlavní osobou, zabývající se koordinací péče o válečné hroby v kraji. Předal mu Konzulský záslužný kříž, zejména za vypracování veřejně přístupné víceúrovňové mapy válečných hrobů v MSK, což je neotřelým počinem, usnadňujícím memoriální práci všech profesionálů i dobrovolníků.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě