Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Honorární konzul se zúčastnil otevření budovy SIC a besedy s ministrem průmyslu a obchodu Havlíčkem

22. května 2019

Na pozvání viceprezidenta Hospodářské komory ČR pana Michala Štefla se honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník zúčastnil slavnostního otevření budovy "Smart Innovation Centra", tedy budovy, kde by měly sídlit společnosti technicko-inovativního zaměření či nadějné firmy vědecko-technologického inkubátoru.

Přestavbu budovy v centru města proti Kulturnímu domu města Ostravy, rozestavěné před rokem 1989 a v podobě nefunkčního skeletu hyzdící tvář celému okolí, navrhoval již tehdejší primátor Zedník. V budově měly být soustředěny správní funkce, výsledkem jejichž činnosti je vydávání dokladů všeho druhu, kde osobní přítomnost občana na přepážce nelze nahradit datovými přenosy. Tento záměr nakonec nezískal většinovou politickou podporu, město skelet v roce 2008 prodalo a privátní majitel posléze deset let informoval o údajné dostavbě, avšak bez viditelného pokroku.

Nyní tedy konečně došlo ke slavnostnímu otevření za přítomnosti ministra průmyslu a obchodu ČR pana Karla Havlíčka, hejtmana Moravskoslezského kraje pana Iva Vondráka, europoslance pana Evžena Tošenovského, starostky městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz paní Zuzany Ožanové a dlouholetého zastupitele města Ostravy a kraje pana Josefa Babky. Objekt nabízí 11.000 metrů čtverečních plochy, firma SIC už provozuje dva podobné objekty na jižní Moravě, v polovině roku by měla být polovina plochy obsazena, řekl ve svém úvodním projevu jednatel SIC pan Michal Burian.

Pro pozvané hosty následovala beseda s ministrem Havlíčkem, kdy sestavu VIP hostů doplnil ještě vládní zmocněnec Jiří Cienciala. V diskusi byly pokládány a zodpovídány dotazy zejména se týkající vládní i krajské energetické koncepce a odvětví pro energetiku nezbytných. Ministr Havlíček ujistil přítomné, že MPO věnuje pozornost moravskoslezskému regionu, zejména části uhelné pánve, kde postupný útlum těžby musí být prováděn promyšleně. Dosud platné záměry neznají odpověď na otázky, zda doly zrušit, zasypat, zakonzervovat, zda ukončit čerpání vody či naopak využít teplou vodu vyčerpanou z šachet... Přítomní se shodli, že energetická koncepce státu musí všechno toto reflektovat. Konec diskuse využili přítomní k celé řadě zajímavých schůzek a rozhovorů či k prohlídce budovy.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě