Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Honorární konzul hostem úvodního dne mezinárodní konference "Slavica Iuvenum 2019"

26. března 2019

V úterý 26. března 2019 se honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník zúčastnil slavnostního zahájení mezinárodního setkání mladých vědců a studentů v oboru slávistiky "Slavica Iuvenum" na Filosofické fakultě Ostravské univerzity v Ostravě. Odborným garantem je katedra slávistiky pod vedením dr. Jiřího Muryce, organizační výbor tvoří dr. Simona Mizerová a dr. Lukáš Plesník. Konzul je na toto setkání pravidelně zván posledních deset let.

Děkan filosofické fakulty doc. Robert Antonín při zahájení ocenil to, že z interní akce pro vlastní studenty se stala významná konference. Připomenul to, že se účastníci letos sešli podvacáté a navyšování její kvality jde ruku v ruce s počtem účastníků. Plná zasedací místnost filosofické fakulty, která je tradičním místem konání konference, i fakt, že na mnoho účastníků již nezbyla židle svědčí o tom, že zájem překonal očekávání. Honorární konzul ve svém úvodním slově proto zopakoval přesvědčení, že filosofická fakulta v průmyslovém městě je "příjemnou oázou humanismu uprostřed strojů" a vznesl apel na mladé jazykovědce, aby čelili náporu "anglosaské nadutosti" a po(s)tupnému narůstání anglicismů ve slovanských jazycích.

Dvoudenní konference dále pokračovala v sekcích Linvistika, Literární věda, Kulturologie a Translatologie, v programu konference bylo avízováno 60 příspěvků autorů z České republiky, Polska, Ruska a Slovenska.

 
 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě