Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Honorární konzul zahájil školní rok ve třídě s výukou ruského jazyka

4. září 2017

V pondělí 4. září 2017 byl honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník tradičně přítomen zahájení nového školního roku na základní škole na ulici Mitušově 8 v Ostravě-Hrabůvce, aby spolu s ředitelkou Marií Sikorovou přivítal děti ve třídě, kde se budou učit ruskému jazyku.

Jako čestný host a „přítel školy" již posedmé tímto způsobem tak zahájil školní rok v šesté třídě, kde zhruba polovina z dvacítky dětí se bude učit ruštině jako druhému cizímu jazyku. Položil dětem otázky, týkající se jejich vědomostí o Rusku, o známých městech či velkých řekách. Na závěr návštěvy následoval tradiční slib, že stejné otázky jim na konci školního roku položí v ruštině a že děti mu budou nejen rozumět, ale také mu budou v ruském jazyce odpovídat.

Tu část dětí, které si jako druhý jazyk vybraly němčinu, ujistil, že znalost tohoto jazyka je velmi potřebná a že on sám chodil do školy, kde se vyučovala němčina a úplně nejlepší je ovládat jazyky oba. Jako ukázka mu sloužily bonbóny s obrázkem Červené karkulky, kterou děti učící se rusky budou umět nazývat „Красная шапочка" a děti učící se německy „Rotkäppchen".

Honorární konzul Zedník na rozloučenou popřál paní ředitelce pevné nervy, které bude v následujících deseti měsících určitě potřebovat.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě