Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Střelecká soutěž „Pistolový parkúr“ na střelnici Skalka počtvrté a opět s organizační podporou honorárního konzula

16. července 2017

V neděli 16. 7. 2017 proběhl na střelnici SSK Poruba, Skalka již 4. ročník střelecké soutěže všestrannosti „Pistolový parkúr“. Pravidla se ustálila na čtyřech disciplínách pro krátké zbraně a na šesti ranách v každé disciplíně, aby byli rovnoprávní střelci z pistol i revolverů. Jedná se o otevřené mistrovství klubu, letos startovalo 12 střelců. Honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník byl opět jedním z hlavních organizátorů i účastníků.

Ve všech disciplínách jsou terče vzdáleny zhruba 15 metrů. První disciplínou je střelba jednou rukou, a to nejprve pravou a pak levou. Po této disciplíně se ujal vedení honorární konzul, který prokázal, že umí střílet oběma rukama stejně dobře. Ovšem v druhé disciplíně – střelbě na kývající se terč – tradičně selhal a ve třetí, kdy se střílí dvěma zbraněmi současně, své selhání (přes usilovný sobotní trénink) dokonal. Průměrný výkon v třetí disciplíně, tj. střelbě na kulaté gongy mu zajistil pouze osmé místo.

Jediný střelec z revolveru, a to ZKR ráže .38 Special – Petr Bláha, se umístil na třetím místě. Na druhém místě se umístil nováček – Jan Kaštovský s pistolí Norinco ráže 9mm Luger, zlatou medaili a titul mistra klubu získal Dalibor Tůma s pistolí ČZ 75 Shadow Orange ráže 9mm Luger. Obhájce titulu Leo Luzar, sázející tentokrát na ráži .45 ACP, skončil šestý.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě