Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Honorární konzul na semináři k euroasijské integraci pozval hosty na „Byznys den EAES Ostrava 2017“

12. dubna 2017

Ve středu 12. dubna 2017 proběhla v pražském sídle společnosti PricewaterhouseCoopers mezinárodní konference na téma „Vnější ekonomické vztahy zemí Evropské unie a Eurasijského ekonomického společenství“.

Proto hlavními řečníky byli vrcholní představitelé EAES v České republice, a to velvyslanci čtyř členských zemí: velvyslanec Ruské federace J.E. Alexandr Vladimirovič Změjevskij, velvyslanec Republiky Bělarus J.E. Valerij Nikolajevič Kurďjukov, velvyslanec Republiky Kazachstán J.E. Seržan Oralbajevič Abdykarimov, velvyslanec Republiky Arménie J.E. Tigran Sejranian. Za českou stranu byli přítomni představitelé Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, obchodně-průmyslových komor, zástupci průmyslových podniků i nevládních institucí.

Velké pozornosti se těšila prezentace eurasijské hospodářské integrace z pohledu současného stavu i perspektiv v podání Zoji Michajlovny Moročkové či Saadat Muchanbetovny Asanseitovy, představitelek Eurasijské ekonomické komise, kterou lze označit za protějšek EK.

V dalších příspěvcích byly řešeny detailnější pohledy do fungování EAES, včetně návazných prezentací SBERBANK CZ, Rusko-české smíšené obchodní komory a Komory pro ekonomické styky se zeměmi SNS. V závěru pak řídící konference, obchodní představitel RF v České republice pan Sergej Stupar, ve svém příspěvku zhodnotil současný stav a výhled rozvoje rusko-české obchodní bilance. Posledním vystupujícím byl honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník, který jako předseda organizačního výboru mezinárodní konference „Byznys den EAES Ostrava 2017“ pozval všechny přítomné do Ostravy na 7. a 8. června, kdy proběhne tato akce s velmi zajímavým programem.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě