Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Slavnostní večer k 74. výročí vítězství ve stalingradské bitvě za účasti honorárního konzula

2. února 2017

Ve čtvrtek 2.  února 2017 se díky Česko-ruské společnosti a Ostravskému klubu Ruský dům konal tradiční slavnostní večer na počest výročí porážky fašistických vojsk u Stalingradu a také pa počest výročí prolomení blokády Leningradu. Akce se zúčastnil i honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník.

V sále školícího centra „Akademie“ se sešlo několik desítek příznivců, přátel a známých, aby společně nejen zavzpomínali na tuto událost, ale shlédli také malý koncert, který pro ně připravili taktéž osvědčení a „staří známí“ umělci. Písněmi z filmů o Velké vlastenecké válce vystoupení zahájil Sergej Zubkevič, smutné písně o válečných útrapách zazněly v podání honorárního konzula Zedníka. Hlavní tíha vytvořit dobrou náladu proto spočinula na dvojici Igor Jelínek – Stanislav Marčenko, která za doprovodu kytar a akordeonu předvedla posluchačům více jak deset ruských písní, známých, neznámých, dřívějších i současných.

V rámci programu obdržely čestné uznání Česko-ruské společnosti za aktivní spolupráci také dvě výrazné osobnosti, předseda ostravského Klubu českého pohraničí Jan Gara a předseda ostravské jednoty Československé obce legionářské Jan Šimčík.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě