Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Oslava Dne veteránů 11. 11. 2016 v Ostravě

11. listopadu 2016

Ve pátek 11. listopadu 2016 byla u Památníku osvoboditelů v ostravských Komenského sadech zahájena vzpomínková akce ke Dni válečných veteránů, která se koná na památku vyhlášení příměří a konce I. světové války v roce 1918.

Přítomna byla celá řada válečných veteránů, zástupci diplomatického sboru, státní správy, samospráv měst a městských obvodů a občanských sdružení, senátoři, poslanci a další známé osobnosti. Byl přečten rozkaz ministra obrany ČR pana Martina Stropnického, s hlavním projevem vystoupili primátor města Ostravy pan Tomáš Macura a ředitel Úřadu MSK pan Tomáš Kotyza.

K památníku byly položeny věnce a kytice se všemi vojenskými poctami, věnec a kytici položili generální konzul Ruské federace v Brně pan Alexandr Budajev a honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník.

Společného oběda se poté zúčastnil i nově zvolený hejtman MSK pan Ivo Vondrák, který poděkoval veteránům za jejich statečnost, organizátorům za dobré uspořádání akce a zejména všem, kteří nezapomínají na oběti světových válek jako memento nastupujícím generacím.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě