Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Konzul pomáhal při organizaci slavnostního předání válečných hrobů městu Vizovice

29. září 2016

Ve čtvrtek 29. září 2016 proběhlo ve městě Vizovice slavnostní předání válečných hrobů padlých příslušníků Rudé armády – v tomto případě partyzánů – po jejich rekonstrukci. Výsledky velmi pečlivé práci, provedené firmou Dragostav, tak mohly být předány jménem Ruské federace městu Vizovice. Ruská strana uhradila veškeré náklady na opravu válečných hrobů, proto se do organizace jejich formálního předání městu Vizovice zapojil i honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník.

Ruská delegace byla dále reprezentována generálním konzulem RF v Brně panem Alexandrem Budajevem, jeho atašé Arťomem Indyčenkem, představiteli ministerstva obrny RF a tajemníky velvyslanectví RF v Praze panem Valerijem Konnovem a slečnou Marií Veršininou.

Po úvodním setkání na vizovické radnici a srdečným přijetím starostkou města paní Silvií Dolanskou a místostarostkou paní Alenou Hanákovou se hosté odebrali do míst, kde byly opraveny válečné hroby: na vizovickém hřbitově se jedná o centrální památník a sedm náhrobních desek v uceleném prostorovém řešení, v lese nad městem a pak o prostou mohylu. Ve svých projevech, jak paní starostka Dolanská, tak i generální konzul Budajev, ocenili přínos péče o válečné hroby jako příspěvek k nezapomínání na události druhé světové války, uchování pravdivých příběhů z bojů za svobodné Československo a proti překrucování dějin. Za svoji práci pak představitelé Dragostavu obdrželi čestné diplomy jménem Klub vojenských náčelníků Ruské federace (Клуба Военачальников Российской Федерации).

Program pokračoval neformálním setkáním představitelů města a diplomatické sféry ve Valašském šenku – v místě, kde vyvěrá léčivý pramen, a byl završen exkurzí do likérky Rudolf Jelínek, kde se hosté zevrubně seznámili s historií firmy i její současnou produkcí.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě