Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Na mistrovství světa v požárním sportu v Ostravě se konzul setkal s ministrem Pučkovem

17. srpna 2016

Ve středu 17. srpna 2016 bylo v Ostravě slavnostně zahájeno Mistrovství světa v požárním sportu. Úvodu MS se zúčastnil také ministr pro mimořádné situace Ruské federace Vladimir Andrejevič Pučkov, který využil pobytu v Ostravě k celé řadě odborných jednání a exkurzí. V průběhu pracovního oběda měl také honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník seznámit ministra Pučkova se svými zkušenostmi v oblasti krizového řízení z postu primátora města, stejně jak ujistit jej o bezchybné komunikaci konzulátu s Integrovaným bezpečnostním centrem v případě havárií či situací, které by se mohly dotýkat občanů Ruské federace na území Moravskoslezského kraje.

V podvečer pak proběhlo zahájení MS, které proběhlo za účasti ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové, hejtmana MS kraje Miroslava Nováka, primátora města Ostravy Tomáše Macury, vysokých představitelů hasičského záchranného sboru a dalších vzácných hostů. Ministr Pučkov ve svém projevu podtrhl to, že s dnešními mladými sportovci se v budoucnu můžeme setkat v reálné mimořádné situaci, kdy jako profesionální hasiči mohou třeba i nám zachránit život. Primátor Macura zdůraznil fakt, že po odřeknutí původních pořadatelů z Jižní Koreje a neakceptování náhradního zájemce v Turecku z bezpečnostních důvodů město Ostrava přijalo výzvu připravit MS v rekordní době pěti měsíců, což se i stalo.

Dráha i cvičná věž byly umístěny v samotném centru města v sousedství Olympijského parku, což přineslo efekt v podobě několika stovek návštěvníků. Podvečerní soutěže dorostenek ve výstupu na cvičnou věž se ve všech kategoriích až na jednu výjimku staly doménou ruských závodnic, takže Ostravou se pětkrát po sobě nesly tóny hymny Ruské federace. Byli to právě soutěžící z Ruska (36 medailí), Běloruska (26) a České republiky (16), kteří kralovali ve všech disciplínách.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě