Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Honorární konzul organizátorem i hostem pietních aktů a slavností ke Dni vítězství 2016

květen 2016

V květnu 2016 se honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník zúčastnil celé řady pietních aktů a slavností, souvisejících se 71. výročím osvobození Ostravy Rudou armádou a každoroční oslavou Dne vítězství nad fašismem 9. května.

Ve čtvrtek 5. května proběhl na Ostravici seminář krajského úřadu MSK k péči o válečné hroby, kde honorární konzul přítomným úředníkům pověřených obcí popsal některé zásady, jimiž se řídí velvyslanectví Ruské federace při posuzování žádostí o dotace ze strany měst a obcí. Téhož dne se zúčastnil slavnostního přijetí na generálním konzulátu RF v Brně u příležitosti Dne vítězství.

V pátek 6. května za spolupráce Československé obce legionářské na žádost městyse Suchdol nad Odrou konzul organizoval pohřeb ostatků tří neznámých rudoarmějců, padlých v dubnu 1945 v bojích o nedalekou osadu Kletné. Generální konzul RF v Brně pan Alexandr Budajev při této příležitosti předal Klubu přátel Suchdola plaketu, věnovanou prezidentem RF Vladimírem Putinem jako ocenění jejich memoriální práce. Pohřeb byl doprovázen pravoslavnou liturgií a padlým hrdinům se dostalo všech vojenských poct. Na závěr pietního aktu byla generálním konzulem Budajevem a starostou Suchdola Richardem Ehlem odhalena pamětní deska, která bude upevněna na památníku a bude připomínat jména padlých rudoarmějců, která se podařilo zjistit díky úsilí zdejších muzejníků.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě