Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Setkání na střední odborné škole AHOL v Ostravě

1. dubna 2016

Na pozvání ředitelky střední odborné školy AHOL paní Radmily Sosnové se honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník zúčastnil zajímavého setkání. Pro studenty a hosty uspořádal přednášku o legislativním a schvalovacím procesu ve strukturách Evropské unie pan JUDr. Jiří Pospíšil, bývalý ministr spravedlnosti ČR, nyní europoslanec za TOP09.

Honorární konzul, který je externím pedagogem této školy, využil příležitosti setkat se také s dalšími účastníky akce. Po delší době tak opět mohl diskutovat s bývalým místopředsedou TOP 09 a úřadujícím starostou Čeladné panem Pavolem Lukšou, a pohovořit s ním o řešení názorových rozdílů uvnitř politické strany, s čímž mají oba pánové své zkušenosti Honorární konzul také ocenil práci pana Pospíšila v Evropském parlamentu, kde je zejména v současnosti nutno čelit pokušení volených politiků i byrokratů omezovat občanská práva a svobody pod zástěrkou boje proti terorismu.

Přednáška byla zakončena neformálním setkáním, kde studenti sesterské školy AHOL v oborech veřejného stravování měli příležitost ukázat hostům své znalosti.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě