Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Honorární konzul tradičně zahajoval konferenci Slavica Iuvenum

30. března 2016

Na pozvání děkana filosofické fakulty Ostravské univerzity prof. Aleše Zářického byl ve středu 30. března honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník jedním ze zahajujících řečníků mezinárodní konference mladých slávistů „Slavica Iuvenum“.

Konzul se zahájení konference zúčastňuje již tradičně, protože se jedná o vynikající platformu pro setkání s představiteli FF Ostravské univerzity a také s představiteli polského generálního konzulátu. Také v tomto roce při oficiálním zahájení konzulové Aleš Zedník i Janusz Bilski podtrhli důležitost zdůrazňovat slovanskou vzájemnost alespoň na akademické půdě, jestliže ve skutečnosti má chování slovanských států k této harmonii daleko. Příbuznost jazyků, hodnotové nazírání světa i životní styl lidí je mnohdy více spojujícím prvkem, než si politické reprezentace připouštějí, proto slovanská vzájemnost je spíš typickou pro poznávací turistiku a v poslední době též v neposlední řadě pro obchodní a ekonomické vztahy.

Dvoudenní konference má na programu celou řadu zajímavých referátů – v roce 2016 zazní kromě češtiny též polština, ruština, ukrajinština, slovenština.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě