Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Honorární konzul se zúčastnil 9. zasedání rusko-české mezivládní komise

23. března 2016

Po tříleté přestávce proběhlo v Praze 9. zasedání Mezivládní komise pro obchodně-ekonomickou a vědecko-technickou spolupráci RF a ČR. Plenárního jednání se na pozvání sekretariátu komise zúčastnil i honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník.

Obě strany byly zastoupeny na úrovni ministrů průmyslu a obchodu, na straně Ruské federace to byl Denis Manturov, na straně České republiky Jan Mládek. V obou delegacích pak byly zastoupeny významné osobnosti, které se podílejí na permanentním rozvoji dobrých vztahů mezi oběma zeměmi, počínaje velvyslanci Alexandrem Změjevským a Vladimírem Remkem, přes zástupce ministerstev, vládních úřadů až po reprezentanty podnikatelských komor a sdružení. Na obou stranách nechyběli ani zástupci vedení významných podniků a organizací.

Třídenní program zahrnoval řadu schůzek a jednání, zmíněné plenární zasedání proběhlo v pražském hotelu InterContinental ve středu 23. března za účasti celého spektra osobností, které mají co promluvit do rusko-českého byznysu. Na závěr zasedání byl oběma ministry podepsán protokol z 9. zasedání a memorandum o spolupráci v oblasti standardizace a metrologie, následovaly podpisy celé řady společných dokumentů na různých úrovních. Po obědě byla zahájena konference „Česko-ruské obchodně-ekonomické vztahy: aktuální stav a perspektivy“ za účasti několika desítek zástupců průmyslové sféry Ruska i Česka. Organizátorem konference byla Komora pro ekonomickou spolupráci se zeměmi SNS.

Pro honorárního konzula bylo zajímavým momentem setkání s Andrejem Šaraškinem, bývalým generálním konzulem RF se sídlem v Brně, nyní zástupcem ředitele Třetího evropského odboru Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě