Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Honorární konzul organizátorem i účastníkem 6. ročníku zimní střelecké soutěže odstřelovačů „Memoriál Vasilije Zajceva"

30. ledna 2016

V sobotu 30. ledna 2016 proběhl na střelnici Sportovně střeleckého klubu Poruba-Skalka 6. ročník střelecké soutěže odstřelovačů "Memoriál Vasilije Zajceva." Záštitu převzal, spoluorganizátorem i soutěžícím byl honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník. Soutěž byla pořádána za teploty kolem 10°C, tedy za podmínek, které se ani trochu neblížily drsné zimě 1943, přesto – zejména dětští účastníci – byli vybaveni zimními doplňky.

Šestý ročník soutěže připomenul 73. výročí porážky německých fašistických vojsk u Stalingradu, kde se odstřelovač Vasilij Grigorijevič Zajcev zapsal do historie jako jeden z nejúspěšnějších střelců. V období od 10. listopadu do 17. prosince 1942 zlikvidoval 225 vojáků a důstojníků Wehrmachtu, z toho 11 odstřelovačů.

Soutěž byla připravena ve spolupráci s Československou obcí legionářskou, Aktivními zálohami Armády České republiky a Klubem branné přípravy Palcát při pobočce Svazu důstojníků a praporčíků Armády České republiky Bohumín. Konala se také díky podpoře městského obvodu Ostrava-Poruba. Soutěže se zúčastnilo téměř 60 střelců.

Soutěž se pořádala ve třech kategoriích pro zbraně s optickými zaměřovači, každá z kategorií měla tři disciplíny. Výsledky byly následující:

Vzduchovkový odstřelovač
1. Křevký Jan 142
2. Ključik Jan 91
3. Kámenová Nikola 87

Malorážkový odstřelovač
1. Witosz Richard 123
2. Hejděnec Michal 111
3. Exner Rostislav 109

Velkorážní odstřelovač
1. Ircing Petr 118
2. Svoboda Lukáš 108
3. Laban Jiří 105

Honorární konzul předal vítězům trofeje a dárky, které věnoval Jan Gara z Klubu českého pohraničí. A také dárky od primátora Volgogradu Andreje Kosolapova, přičemž na něj samotného odměna nezbyla. Konzul skončil v soutěži velkorážníků na 8. místě.

Soutěž byla – stejně jako v posledních ročnících – zakončena dobrým vojenským gulášem, který připravila restaurace Ridera Skalka. Dobré jídlo i dobré počasí přispělo k velmi dobré náladě soutěžících, kteří se již těší na ročník příští.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě