Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Přijetí generálního konzula Ruské federace Alexandra Budajeva v souvislosti se zahájením jeho mise hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem

11. listopadu 2015

Ve středu 11. listopadu 2015 proběhlo na krajském úřadu v Ostravě přijetí generálního konzula Ruské federace v Brně pana Alexandra Nikolajeviče Budajeva hejtmanem Moravskoslezského kraje panem Miroslavem Novákem při příležitosti zahájení diplomatické mise. Přítomen byl také honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník.

Díky několika neoficiálním setkáním generálního konzula s hejtmanem při příležitosti předchozích akcí, uspořádaných podnikovou sférou v kraji, bylo téma rozhovoru zaměřeno na ekonomické otázky MSK, strukturu výrobní základny, zaměstnanost, společenskou odpovědnost zaměstnavatelů a v neposlední řadě na podporu kultury, sportu i sociálních služeb ze strany podnikatelských subjektů v kraji. Generální konzul se zajímal zejména o podniky, vlastněné ruským kapitálem, i o zájem dalších investorů z Ruska o podnikání v MSK.

Stranou nezůstaly ani dlouhodobé společenské a partnerské styky mezi krajem či velkými městy s protějšky v Ruské federaci, zejména Vologodskou oblastí a městem Volgograd. Generální konzul Budajev přislíbil, že po vzoru svého předchůdce Andreje Šaraškina se bude intenzívně zajímat o dění v Moravskoslezském kraji, včetně častých osobních návštěv.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě