Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Generální konzul RF Budajev se poprvé setkal s představiteli města Ostravy

23. září 2015

Ve středu 23. září 2015 se v Ostravě oficiálně poprvé představil ve funkci generálního konzula Ruské federace v Brně pan Alexandr Nikolajevič Budajev. Přijetí na ostravské Nové radnici se s ním zúčastnili i honorární konzul RF v Ostravě Aleš Zedník a atašé GK pan Sergej Miťjájev.

Jménem samosprávných orgánů města Ostravy přijal ruskou delegaci náměstek primátora pan Zbyněk Pražák v doprovodu zastupujícího vedoucího kanceláře primátora Michala Bayera a vedoucího oddělení zahraničních vztahů města Zdeňka Sladovníka. Rozhovor se týkal zejména tradic dobrých vztahů města Ostravy s ruskými partnery, družebním městem Volgogradem i setkání na akcích, pořádaných jak městem, tak velvyslanectvím, generálním i honorárním konzulátem. Obě strany se shodly na prospěšnosti udržování těchto dobrých vztahů.

Generální konzul Budajev ujistil zástupce města, že jeho návštěvy v Ostravě budou probíhat v duchu zvyklostí a tradic, založených jeho předchůdci.

Téhož dne pak generální konzul v doprovodu honorárního konzula shlédl představení dětské opery - muzikálu "Brundibár' v podání Volgogradského dětského uměleckého souboru a koncert volgogradského Dětského symfonického orchestru. Podrobnosti této společenské události jsou předmětem zvláštního článku v uvedené rubrice.

Závěr pobytu generálního konzula Budajeva v Ostravě byl zasvěcen prohlídce centra města a různých pamětihodností, reprezentujících - podle mínění jeho průvodce, honorárního konzula Zedníka - zásadní milníky dějin Ostravska.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě