Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Honorární konzul účastníkem Ruského byznys dne na 57. mezinárodním strojírenském veletrhu Brno 2015

15. září 2015

V úterý 25. září 2015 v rámci doplňkového programu 57. MSV Brno proběhl v pavilonu „A“ Ruský byznys den, který již každoročně patří k tradici setkání byznysmenů na poli rusko-českého obchodu. Organizátorem je Komora pro ekonomické styky se zeměmi SNS a i v tomto roce připravila pestré spektrum prezentací a nabídek pro české i ruské exportéry.

Jednání zahájili čestní hosté, mezi všemi je třeba zdůraznit vystoupení velvyslanců obou zemí, tedy J.E. velvyslance Ruské federace v ČR Sergeje Kysiljova a J.E. velvyslance České republiky v RF Vladimíra Remka, dále ministra průmyslu a obchodu vlády ČR Jana Mládka, náměstka ministra průmyslu a obchodu RF Georgije Kalamanova a prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého.

Všemi úvodními projevy se neslo přesvědčení, že nevýhodná situace pro rusko-českou obchodní výměnu, daná snížením cen ropy na světových trzích a z toho vyplývajícího kritického poklesu hodnoty rublu, bude překonána a že důležité je nyní „nezahodit“ navázané obchodní vztahy a kontakty. I za této situace nabízí EGAP a ČEB své služby českým exportérům, i za této situace je třeba z ruské strany nabízet obchodní i investiční příležitosti, protože s cyklickými výkyvy trhu nutno počítat a po poklesu vždy následuje růst.

V následujícím maratonu více jak dvaceti vystoupení, které připravil tým Františka Masopusta, výkonného ředitele Komory SNS, byly prezentovány nabídky jak z české, tak z ruské strany. V mezičase si mohli účastníci prohlédnout expozice ruských firem. Na veletrhu také aktivně působila Rusko-české smíšená obchodní komora, která nabízela své služby celé řadě firem se zájmem o členství v komoře.

Den byl jako vždy zakončen recepcí na generálním konzulátu Ruské federace, kde se velvyslanec Kysiljov před početnými hosty oficiálně rozloučil s generálním konzulem Andrejem Šaraškinem a představil jeho nástupce Alexandra Nikolajeviče Budajeva.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě