Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Honorární konzul RF se rozloučil s generálním konzulem RF v Brně při příležitosti ukončení jeho diplomatické mise

11. září 2015

V pátek 11. září 2015 proběhla na generálním konzulátu malá slavnost, spojená s oficiálním ukončením diplomatické mise generálního konzula Ruské federace v Brně Andreje Jevgeněviče Šaraškina. Slavnosti se zúčastnil i honorární konzul RF pan Aleš Zedník, který s Andrejem Šaraškinem spolupracoval od května 2011.

Přítomna byla celá řada osobností i přátel končícího generálního konzula, kteří přinesli různé dárky na památku všech setkání či spolupráce. Honorární konzul Zedník věnoval Andreji Šaraškinovi sportovní fanouškovskou šálu se symboly České republiky s přáním, aby - kdykoliv navštíví v Moskvě nějaké sportovní utkání s účastí českého týmu - fandil České republice, byť by seděl uprostřed kotle příznivců ruské „sborné.“ Poslední den ve své funkci také prožívala atašé GK Maria Semjonova. Proto se i s ní rozloučili dlouhodobí přátelé a spolupracovníci generálního konzulátu, ostravští operní pěvci Táňa Teslia a Sergej Zubkevič a v neposlední řadě také celé předsednictvo ostravského Klubu Ruský dům.

Všem účastníkům setkání byl také představen nástupce Andreje Šaraškina ve funkci generálního konzula, a to pan Alexandr Nikolajevič Budajev, který díky čtyřletému pobytu na generálním konzulátu RF v Karlových Varech mluví velmi dobře česky.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě