Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

V II. ročníku Memoriálu Vasilije Zajceva – letní části – obhájil konzul druhé místo

27. srpna 2015

Ve čtvrtek 27. srpna 2015 za organizační garance honorárního konzula Ruské federace v Ostravě pana Aleše Zedníka proběhla na 300 m Lazecké střelnici v Olomouci střelecká soutěž odstřelovačů „Memoriál Vasilije Zajceva - letní“ Soutěž se konala podruhé a jejími účastníky byli výhradně členové porubského Sportovně střeleckého klubu Skalka.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích: marksman a sniper. Kategorie „marksman“ byla určena pro standardní vojenské zbraně opatřené optikou a kategorie „sniper“ byla vyhrazena střelcům se speciálními odstřelovačskými puškami s dlouhou hlavní: obě tyto skupiny střílely na 100, 200 a na 300 metrů.

V kategorii „sniper“ obhájil své vítězství z loňska Petr Bláha díky odstřelovačské pušce Sako TRG-22. Konzul Zedník v této kategorii s puškou ČZ 550 Predator skončil opět druhý, na třetím místě se umístil Eduard Luzar s SVD Dragunov.

V kategorii „marksman“ zvítězil Leo Luzar před Eduardem Luzarem, oba stříleli z civilní verze Sa58 se speciálními doplňky a optikou.

Vítězové obdrželi diplom honorárního konzula Ruské federace a pozvání na podzimní část soutěže, kde se bude střílet na trojnásobnou vzdálenost oproti olomoucké.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě