Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Slavností akt předání medaile k 70. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce

7. července 2015

V úterý 7. července 2015 proběhl na Ruském honorárním konzulátu v Ostravě slavnostní akt předání medaile k 70. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce 1941-1945, která byla udělena na základě příkazu prezidenta Ruské federace V. V. Putina paní Milušce Dohnalové za její zásluhy v boji s fašistickými okupanty. Medaile bývá předávána za nesmírnou statečnost a odvahu v bojích či protifašistickou činnost spojenou s vězněním a strádáním, což je v obou případech osud paní Dohnalové ve válečných letech.

V doprovodu Jeleny Nižňanské byla paní Dohnalové předána medaile z rukou honorárního konzula Aleše Zedníka za přítomnosti stážistky Radky Zapletalové. Paní Nižňanská pak předala nádhernou kytici do rukou pani Milušky a v přátelském kruhu si paní Dohnalová zavzpomínala, na roky válečné i poválečné, na přátele v Rusku i v České republice, zejména na ty, kteří již nejsou mezi námi. Přes svůj věk paní Dohnalová neztratila smysl pro humor, proto ke slavnostnímu aktu bylo připojeno i symbolické ponoření medaile do ruské vodky a posléze přípitek jako připomínka zvyku ruských vojáků, vyznamenaných v boji.

Paní Miluška při konverzaci v neposlední řadě podala obrovský důkaz o své neutuchající paměti na jména i situace ze svého života. Uznání se jí dostalo jak ze strany paní Nižňanské, tak konzula Zedníka. Podle jeho slov byl honorární konzulát Ruské federace v Ostravě velmi poctěn tím, že předání medaile proběhlo právě na jeho půdě.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě