Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Primátor Volgogradu navštívil honorární konzulát RF v Ostravě

1. května 2015

Při příležitosti návštěvy oficiální delegace partnerského města Volgogradu na oslavách 70. výročí osvobození města Ostravy Rudou armádou pozval honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník volgogradské hosty k návštěvě ostravského konzulátu. V první májový den tak došlo k setkání, které má historickou hodnotu, neboť kromě faktu, že se jedná o první návštěvu nejvyššího představitele Volgogradu na konzulátu RF v Ostravě, jedná se o historicky první návštěvu hlavy partnerského města v Ostravě vůbec. Výraz „nejvyššího“ v tomto případě platí doslova, neboť úctyhodná (více jak) dvoumetrová postava nově zvoleného volgogradského lídra Andreje Vladimiroviče Kosolapova je nepřehlédnutelná, což je patrné na přiložené fotografii.

Primátor Volgogradu s doprovodem se v průběhu přátelského jednání zajímal o praktické zkušenosti z práce primátora partnerského města a o možnost realizace nápadů a projektů, kterým by se obyvatelům jednoho partnerského města představilo město druhé. Prvním z těchto námětů je představení dětské opery „Brundibár“ v podání volgogradského dětského uměleckého souboru. Záměr už byl přestaven představitelům města, primátor se s konzulem shodli, že zbývá dořešit organizační detaily. Honorární konzul přislíbil, že se ujme koordinace potřebných činností.

Program setkání vyvrcholil návštěvou hokejového zápasu v rámci mistrovství světa Rusko – Norsko. Vítězství sborné nad Nory bezesporu přispělo k těm nejlepším dojmům Volgograďanů z návštěvy Ostravy. Tři dny po tomto setkání se na cestu do Volgogradu vydala ostravská výprava, aby na oplátku sdílela oslavy Dne vítězství v partnerském městě, takže Andrej Kosolapov se s Ostraváky neloučil nadlouho.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě