Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Honorární konzul účastníkem konference k fungování hospodářských vztahů Eurasijského ekonomického společenství

16. dubna 2015

Ve čtvrtek 16. dubna 2015 proběhla v pražském sídle společnosti PricewaterhouseCoopers mezinárodní konference na téma „Vnější ekonomické vztahy Eurasijského ekonomického společenství“. EAES, jak se ve zkratce tato hospodářská unie nazývá, zahájila svoji funkci v lednu tohoto roku a konference představila poprvé v Praze základní prvky jejího fungování, včetně vazeb na tuzemské subjekty.

Proto hlavními řečníky byli vrcholní představitelé EAES v České republice, a to velvyslanci čtyř členských zemí: velvyslanec Ruské federace J.E. Sergej Borisovič Kisiljov, velvyslanec Republiky Bělorusko J.E. Vasilij Michajlovič Markovič, velvyslanec Republiky Kazachstán J.E. Seržan Oralbajevič Abdykarimov, velvyslanec Republiky Arménie J.E. Tigran Sejraňjan. Za českou stranu byli přítomni představitelé Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, obchodně-průmyslových komor, zástupci průmyslových podniků i nevládních institucí.

Velké pozornosti se těšila prezentace eurasijské hospodářské integrace z pohledu současného stavu i perspektiv v podání Viktora Valentinoviče Spasského, ředitele Odboru rozvoje integrace Eurasijské ekonomické komise, kterou lze označit za protějšek EK. Proces eurasijské hospodářské integrace je postaven na podobném principu, jako EU – včetně jeho řídících orgánů – avšak integrace se týká výhradně ekonomické stránky, v žádném případě nemá politické, natož strategicky-vojenské ambice. Vrcholné rozhodovací procesy jsou postaveny na rovnoprávném postavení členů bez ohledu na počet obyvatel či současný ekonomický potenciál a HDP členské země.

V dalších příspěvcích byly řešeny detailnější pohledy do fungování EAES, včetně návazných prezentací Rusko-české smíšené obchodní komory a Komory pro ekonomické styky se zeměmi SNS. V závěru pak řídící konference, obchodní představitel RF v České republice pan Sergej Stupar, ve svém příspěvku zhodnotil současný stav a výhled rozvoje rusko-české obchodní bilance.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě